Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie serdecznie zapraszają dziecięce i młodzieżowe teatry lalkowe do udziału w 34. edycji Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, która odbędzie się 21 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

W Przeglądzie mogą prezentować się teatry lalkowe działające w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz stowarzyszeniach teatralnych i instytucjach kultury z terenu województwa małopolskiego.

Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki ma na celu stworzenie młodym teatrom możliwości prezentacji własnych realizacji scenicznych, konfrontacji z innymi teatrami lalkowymi oraz inspirowanie poszukiwań repertuarowych i różnorodnych form inscenizacyjnych.

Przedstawienia teatralne oceniać będzie Komisja Artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia oraz wytypuje teatr do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Zespoły teatralne oceniane będą w trzech kategoriach: teatry przedszkolne (od 3 do 6 lat), teatry dziecięce (od 7 do 12 lat) oraz teatry młodzieżowe (od 13 do 16 lat). Czas trwania spektaklu od 20 do 35 min.

Przeglądowi towarzyszył będzie spektakl finałowy „Kapitan Porządek” w wykonaniu Teatru lalki i Aktora „Kubuś”.

Zgłoszenia do Przeglądu należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 marca 2019 r. na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, 33-100 Tarnów, Rynek 16 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udziela koordynator Przeglądu: Ilona Stanaszek, tel. 14 6260761,

REGULAMIN PDF - do pobrania

KARTA ZGŁOSZENIA - do pobrania