Wyjątkowy koncert kolęd odbył się 29 grudnia 2019 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie.

 

 

 

 

W bożonarodzeniowej scenerii odporyszowskiej świątyni wystąpili tenorzy: Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek. Śpiewacy, znani szerokiej publiczności z rodzimych scen operowych i operetkowych, udziałach w zagranicznych i krajowych festiwalach oraz programach telewizyjnych, zaprezentowali polskie i światowe kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

 

Tenorom akompaniowali: na fortepianie - Maciej Nieć i na skrzypcach - Mieczysław Smyda. Muzyczny wieczór prowadził autor scenariusza i reżyser koncertu - Łukasz Lech.

 

Odporyszowska świątynia wypełniła się po brzegi. Koncert, podczas którego kolędy i pastorałki wybrzmiały w pięknych i porywających aranżacjach, wzbudził w słuchaczach prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia i ogromny entuzjazm. Długo nie milknące brawa i owacje na stojąco zaowocowały  kilkukrotnym bisowaniem. 

 

Udział w koncercie kolęd wzięli także jego patroni honorowi - Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz, którzy zgodnie obiecali ponownie gościć w Gminie Żabno tak znakomitych artystów.

 

Partnerem koncertu „Kolędy na trzech tenorów” było Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. Gminne Centrum Kultury w Żabnie – organizator koncertu, składa serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Januszowi Oćwieji za pomoc przy organizacji wydarzenia.