„Słowo na warsztacie” – pod takim hasłem odbyły się  dwudniowe warsztaty recytatorskie dla uczniów w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Zajęcia z młodzieżą, które odbyły się 21 listopada i 2 grudnia prowadzili Mateusz Dewera – aktor, absolwent krakowskiej PWST i prof. Ziuta Zającówna – aktorka, reżyser, wykładowca PWST w Krakowie.

Celem zajęć było przygotowanie do prezentacji scenicznych, w których słowo jest podstawowym obszarem poszukiwań interpretacyjnych. W trakcie warsztatów młodzi recytatorzy rozwijali dyspozycje głosowe, odbywali ćwiczenia oddechowe, rezonacyjne i artykulacyjne, uczyli się jak wspomóc słowo ekspresją ciała oraz zależności między słowem, a ruchem scenicznym.

Zdobyte umiejętności z pewnością młodzi recytatorzy wykorzystają w konkursach recytatorskich i innych wystąpieniach publicznych.

Organizatorami warsztatów byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.