Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na spektakl „Mały Książę” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji Fundacji Wielkiej Matki.

Widzowie staną się świadkami bardzo rzadkiej sztuki oraz niezwykłego widowiska, które pozostaje na długo w pamięci. Na dużym ekranie, za pomocą światła, piasku i cienia powstanie autorska interpretacja „Małego Księcia”. Nowe spojrzenie na znaną od dawna historię i niezrównana animacja tworzona na żywo, zabiorą widzów w niezwykłą podróż do magicznego świata.

Spektakl odbędzie się 10 grudnia o godz. 10:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Na spektakl zapraszamy zorganizowane grupy uczniów klas 7 i 8 z terenu gminy Żabno. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacji można dokonać pod nr tel. 14645-66-79. Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.