Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie zapraszają instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z dziećmi, nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz bibliotekarzy do udziału w kolejnej edycji warsztatów artystycznych LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI, w trakcie których zaprezentujemy jedną
z najbardziej rozpowszechnionych lalek na świecie PACYNKĘ.

Warsztaty odbędą się w dniu 9 grudnia br. /poniedziałek/ w godz.15:00 – 18:30 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 16.

PACYNKA - lalka na dłoni
1.    Historia pacynki w teatrze lalek.
2.    Rodzaje pacynek oraz sposoby ich animowania.
3.    Budowa pacynki.
4.    Teatr pacynek – ćwiczenia animacyjne na podstawie przygotowanych fragmentów scenariuszy.

Zajęcia poprowadzą twórcy Teatru NEMNO: Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser, konstruktor lalek. Absolwent Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Aktor Teatru Maska w Rzeszowie oraz Dagmara Jemioła-Hryniewicka – scenografka i malarka.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie mailem karty zgłoszenia w terminie do 2 grudnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 35 zł. Powyższą kwotę należy wpłacić na konto MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Bank Pekao S.A. Oddział
w Nowym Sączu 61 1240 4748 1111 0010 6015 1387 z dopiskiem lalkowy teatr wyobraźni.

Uczestnicy spotkania otrzymają stosowne zaświadczenia.

Dodatkowych informacji udziela Ilona Stanaszek w tarnowskim Biurze Organizacyjnym MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, tel. 14 626 07 61, 18 534 06 89, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy!

karta zgłoszenia