„Sztuka swatania według Moliera” to spektakl, który po raz drugi został zagrany na scenie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie przez Amatorski Teatr „RAZEM” działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

Sztuka powstała na podstawie utworów „Skąpiec”, „Chory z urojenia” i „Szkoła żon” Moliera. Autorkami scenariusza są Ewa Saładyga i Maria Merchut – Szwalec. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność w Żabnie, która długimi owacjami dziękowała aktorom.

W sztuce wystąpili: Piotr Mitera, Marcin Nowak, Tomasz Gdowski, Katarzyna Banek, Anna Englard, Anna Rzepka, Małgorzata Jurek, Paulina Patulska, Katarzyna Kieć, Rzyszrd Flis, Marcin Kuruc, Robert Cich, Jerzy Englart, Justyna Szewc, Leszek Cich, Jarosław Sztorc i Agnieszka Wilk.