Przy pękającej w szwach sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie odbył się w niedzielę 3 listopada koncert „Zaduszki żabnieńskie”, zorganizowany przez zespół 40% Bluesa.

Koncert, który zgromadził nie tylko mieszkańców Żabna, ale i Tarnowa i sąsiednich  miejscowości został bardzo gorąco przyjęty przez publiczność i zakończył się długimi owacjami na stojąco.

Ideą koncertu było uczczenie pamięci zmarłych artystów, wokalistów, kompozytorów i autorów tekstów. To sprawiło, że ze sceny popłynęły utwory Manamu, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego czy kompozycje Jarosława Kukulskiego i teksty Agnieszki Osieckiej.

Tę różnorodność repertuarową i muzyczną zapewnili zaproszeni do udziału w koncercie muzycy i wokaliści. Oprócz Andrzeja Krzywego z De Mono i Agi Dyk z Brathanków na scenie wystąpili: Sylwia Kołodziej, Jarek Tucki oraz zespoły „Uwaga na jeże” i „Komarańcze”.

Artystom na scenie towarzyszyli znakomici muzycy: Kamil Patulski – perkusja,  Mateusz Łapa – gitara basowa, Jakub Skoczeń – gitara elektryczna, Paweł Maurycy – instrumenty klawiszowe, Marcin Jaworski – gitara basowa i saksofonista Dawid Pikul, który od publiczności zebrał największe owacje.

Koncert „Zaduszki żabnieńskie” wszedł na stałe do kalendarza imprez w gminie Żabno. W tym roku była to już 7. jego edycja. Liderzy zespołu 40% Bluesa Kamil Patulski i Krzysztof Wójcik zgodnie podkreślają, że nie brakuje im pomysłów na kolejne koncerty. Warto dodać, że zespół aktualnie nagrywa swoją 2 płytę długogrającą. Na płycie znajdą się nowe utwory grupy. Do udziału w nagraniu chłopcy zaprosili zaprzyjaźnionych muzyków i wokalistów. Premiera płyty już wkrótce…