Koncertem Laureatów zakończył się 23. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Koncert, na którym zaprezentowali się zwycięzcy konkursu, odbył się w niedzielę 13 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 

 

Był on podsumowaniem 3 - dniowych przesłuchań uczestników konkursu, których w tym roku zgłosiło się prawie 270. Wszyscy laureaci odebrali z rąk Burmistrz Żabna Marty Herduś i Radnego Rady Miejskiej w Żabnie Wojciecha Ryndaka pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


Celem 23. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek było poszukiwanie młodych talentów wokalnych i instrumentalnych z całego regionu. Nic więc dziwnego, że uczestnicy zjechali do Żabna z wielu miejscowości. W konkursie reprezentowane były: Wola Rzędzińska, Radgoszcz, Tarnów, Zabawa, Dąbrowa Tarnowska, Wierzchosławice, Brzesko, Łukowa, Zalasowa, Kąśna Dolna, Pawęzów, Rudka, Ryglice, Kraków, Lisia Góra, Poręba Radlna, Gromnik, Radłów oraz Niedomice, Gorzyce, Ilkowice, Nieciecza, Otfinów, Sieradza, Bobrowniki Wielkie, Łęg Tarnowski, Pasieka Otfinowska, Odporyszów i Żabno.


Wszystkim uczestnikom 23. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie przysłuchiwała się Komisja Artystyczna, która pracowała w składzie: Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Barbara Marcinkowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie i Kamil Patulski – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury.
Efektem prac Komisji Artystycznej było 40 nagrodzonych solistów i 14 nagrodzonych zespołów.


Patronat honorowy nad Konkursem objęli Burmistrz Żabna – Marta Herduś i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz. Patronatem medialnym Konkurs wsparło Radio RDN Małopolska.

 

Koncert Laureatów 23. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:

Pierwszy dzień przesłuchań (8 stycznia):

Drugi dzień przesłuchań (9 stycznia):

Trzeci dzień przesłuchań (10 stycznia):