W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

„Amor Patriae Nostra Lex” pod takim hasłem odbył się 25 lutego w Żabnie koncert pieśni patriotycznych i partyzanckich w wykonaniu artystów Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Koncert zorganizowany został z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas koncertu wybrzmiała także muzyka z ekranizacji „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w aranżacji Marka Pawełka. Duży podziw i zainteresowanie publiczności wzbudził pokaz husarii koronnej w wykonaniu członków Katowickiego Klubu Polskiej Sztuki Walki „Signum Polonicum”.

W czasie sobotniej gali Starosta Tarnowski wręczył honorowe medale „In Servitio Deo et Patriae” – „W służbie Bogu i Ojczyźnie” osobom zasłużonym w zakresie działalności patriotycznej i obywatelskiej na rzecz społeczności powiatu tarnowskiego.

W gronie osób wyróżnionych znalazła się Pani Maria Witkowska z Niecieczy. Medal został jej przyznany w uznaniu zasług w zakresie działalności patriotycznej i obywatelskiej na rzecz społeczności powiatu tarnowskiego – w szczególności zaś za podejmowanie licznych inicjatyw artystycznych, propagujących ideały patriotyczne i chrześcijańskie oraz prowadzenie Teatru w Niecieczy i opiekę nad środowiskami kombatanckimi.

Oprócz Marii Witkowskiej wyróżnieni honorowymi medalami zostali: płk Zbigniew Radoń, Adam Ryba i pośmiertnie Wiesław Kutek.

Niespodzianką było także uhonorowanie Groszem Tarnowskim Ziemskim dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie - Marty Warias. Pani dyrektor medal otrzymała w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy na rzecz dobra lokalnej społeczności Powiatu Tarnowskiego i Gminy Żabno.

Dodajmy, że organizatorami sobotniego koncertu byli Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Gospodarzem wieczoru i partnerem wydarzenia była Gmina Żabno i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Dziękujemy mieszkańcom Powiatu Tarnowskiego i Gminy Żabno za udział w sobotnim koncercie, zaś osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.