"Wieczór Sowich Piosenek" – koncert Grzegorza Turnaua w Żabnie

W imieniu Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie serdecznie zapraszamy na koncert Grzegorza Turnaua, który odbędzie się 8 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp na koncert jest wolny. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani" finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego.

WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to dwoista propozycja. Po pierwsze - spotkanie dwóch kolegów - Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie.

Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych.

Po trzecie - obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni.

W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.