Premierowy szum na górze

Owacjami na stojąco zakończyła się kolejna premiera uwielbianej w Żabnie grupy teatralnej AD HOC. Spektakl „Szum na górze” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej grany był na deskach Gminnego Centrum Kultury w weekend 18 i 19 lutego. Za każdym razem przy komplecie widowni.

Spektakl „Szum na górze” to sztuka, której akcja toczy się zarówno w niebie, jak i na ziemi. Poznajemy w niej życie istot niebiańskich i dowiadujemy się, że wcale nie jest ono łatwe i proste. Losom Aniołów też towarzyszą wzloty i upadki, a ich życie nie jest wolne od nałogów i słabości. W Niebie panuje hierarchia i nieustanna walka o władzę nie tylko nad ludzkimi duszami… . Ostatecznie jednak, jak to w komedii bywa – wszystko kończy się happy endem, na co wpływ ma też niewątpliwie sam Wszechmogący.

„Szum na górze” to już szósta sztuka amatorskiego teatru AD HOC. I podobnie jak poprzednie, także i ta odnosi sukces. Bilety na spektakle rozchodzą się niemal od ręki. O powodzeniu sztuki decyduje zarówno świetna gra aktorska, jak i obsada. Publiczność żabnieńska nie przepuszcza okazji, aby zobaczyć w nowych rolach osoby dobrze znane w środowisku lokalnym.

A przypomnijmy, że na scenie wystąpili: Henryka Ruchwa, Teresa Seremet, Paweł Wegiel, Krzysztof Ryndak, Ewa Korus, Robert Grajdura, Monika Spinda, Maciej Domański, Małgorzata Mazur, Katarzyna Smolik, Anna Chyc, Marcin Wegiel, Adam Tomczyk, Anna Szopińska – Lech i Grzegorz Lech. Nad całością przedstawienia czuwały Elżbieta Kijowska i Magdalena Cudzich.

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć spektakl „Szum na górze” informujemy, że będzie on grany na scenie Centrum Kultury w dniach 10, 11 i 12 marca. Bilety na spektakl będą do nabycia od 27 lutego w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 16. Zapraszamy…