„Majestat przyrody” w żabnieńskiej galerii

W Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie odbył się w czwartek 16 lutego wernisaż wystawy fotografii autorstwa Daniela Kopacza. Wystawę zatytułowano „W majestacie przyrody”.

Zaprezentowane na ekspozycji fotografie przedstawiają świat zwierząt i choć wyglądają egzotycznie wykonane zostały w okolicach Radłowa i Żabna. Oglądając te zdjęcia uświadamiamy sobie, że obok nas istnieje fascynujący świat, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Czasami mijamy go w pośpiechu, nie zdając sobie sprawy z jego istnienia tuż obok nas i z roli, jaką odgrywa w naszym życiu.

Dzięki zdjęciom Daniela Kopacza – zdeterminowanego fotografa – łowcy, który na podpatrywaniu życia swoich wyjątkowych bohaterów spędza w lasach długie godziny, możemy na 29 zdjęciach zobaczyć „z bliska” łosia, jelenia, lisa, daniela, sarny i różnorodne gatunki ptaków takie jak: zimorodek, mysikrólik, puszczyk uralski, myszołów czy krogulec.

Autor podczas wernisażu opowiedział o swojej pasji i fascynacji lokalną przyrodą. Podkreślał, że prezentowane na wystawie zdjęcia wykonał między innymi w lasach radłowskich, starych dorzeczach Dunajca oraz okolicach Żabna. Otwarciu wystawy towarzyszyła także multimedialna prezentacja zdjęć autora ukazująca piękno i bogactwo lokalnej fauny i flory.

Daniel Kopacz to jeden z najlepszych fotografików ziemi radłowskiej. Jest laureatem licznych konkursów, nagród i wyróżnień. Jest także autorem zdjęć do albumu o gminie radłowskiej.

Wystawa „W majestacie przyrody” będzie czynna do 16 marca. Można ją zwiedzać codziennie w godz. od 8.00 do 20.00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, ul. W. Jagiełły 16. Zapraszamy…